Sadrokartóny

Sadrokartóny v interiéroch je moderný efektívny spôsob ako vytvoriť priestor v administratívnych, priemyselných, obchodných, bytových stavbách ale aj spôsob ako uspokojiť predstavy architektov a náročných klientov na interiérový dizajn.

 

 

Suchá výstavba

S prichádzajúcim trendom výškových bytových budov je z pohľadu statiky, doby realizácie ale aj ostatných výhod najlepšia voľba sadrokartón. V porovnaní s inými krajinami sadrokartónové priečky u nás ešte stále narážajú na bariéru predsudkov a dlhú tradíciu murovaných stien. Odborníci ich však odporúčajú: „Nie je žiadny dôvod obávať sa. Sú praktické, bezpečné a dostatočne zvukovo izolačné

Technické riešenia

Vývojom rôznych nových typov konštrukcií, ktoré spĺňajú ešte náročnejšie požiadavky na bezpečnosť, akustiku, požiar, statiku a dizajn sa vyskytujú sadrokartóny aj v kompletnej bytovej výstavbe so systémom na medzi bytové priečky. Taktiež ponúkajú riešenia akustiky v moderných kinosálach, bezpečnosť proti rotngenovému žiareniu v RTG ambulanciách, bezpečnostné konštrukcie potvrdené trezor testom a hlavne rôzne požiadavky na požiar. Konečný produkt, pritom môže byť zaujímavý architektonický prvok, podľa predstáv projektanta.

Kazetové podhľady

ponúkajú rýchlu montáž, rozoberatelnosť, ľahkú údržbu a dostupnosť k priestoru nad podhľadom, majú rôzne rozmery, hrany, povrchové prevedenie, pre rôzne technické a architektonické požiadavky. V jednej miestnosti je možné dosiahnuť optimálnu akustiku aj kombinácioiu kaziet s rôznymi vlastnosťami. Prevažne sa realizujú minerálne a sadrové kazety, pre náročnejších klientov sú v ponuke kovové aj drevené s dizajnovými prvkami.

Dvojité podlahy

Rozdeľujú sa na zdvojené a dutinkové podlahy. Podlahy sa realizujú so zálievkou alebo ako rozoberateľné, poskytujú zvýšené podlahy nad pevným podkladom a tvoria priestor pre inštaláciu rozvodov profesií a komunikačné siete. Umožňujú variabilitu pripojenia priestoru v openspace kanceláriach, dátových centrách, laboratóriách, školiacich strediskách strediskách atď. Pri dvojitých podlahách je možné meniť výšku podlahy (dutiny), pričom je potrebné navrhnúť potrebnú únosnosť na základe požiadaviek využitia. Ako koncový prvok je možné použiť lepený štvorcový koberec, ponúkajúci rôzne farebné riešenia, zvýši akustiku a systém podlahy zostane naďalej rozoberateľný.